Інструменти

Комунікація бренда: Paid, Earned, Owned Media

MixDigital Team
21 Лютого, 2020

У швидко змінному маркетинговому і цифровому просторі соціальні мережі та онлайн PR продовжують набувати все більше значення. Інвестиції в засоби масової інформації розвиваються щоб охопити багатоканальну аудиторію. 

В результаті для брендів і підприємств стає важливішим, ніж будь-коли, розрізняти Paid – платні, Earned – придбані та Owned – власні медіаканали. А також розуміти окремі ролі, які вони можуть відігравати в рамках комплексного маркетингового набору. Вагомість кожного визначається галуззю і цільовою аудиторією.

 1. Paid Media
 2. Earned Media
 3. Owned Media

Ми виділили ключові відмінності між медіаканалами, вказавши, як кожен з них впливає на маркетингову діяльність – онлайн і офлайн.

Paid Media – платні медіаканали

Це комунікація з користувачем за яку ви цілеспрямовано заплатили. Канал розширює охоплення рекламної кампанії і підвищує впізнаваність бренду за допомогою медійної реклами, реклами через блогерів або інших інструментів:

 • Відеореклама
 • Дисплейна реклама
 • Нативна реклама
 • Спец. проєкти, промо

Аудиторія Paid Media – це користувачі інтернету, які раніше не чули про компанію, але потенційно зацікавлені в продукті.

Платні медіаканали підходять для великих інтернет кампаній, спрямованих на підвищення впізнаваності бренду і конверсії. Головний плюс – можливість виміряти віддачу витрачених коштів і зусиль. Це каталізатори, які вступають в реакцію з ресурсами компанії та ведуть до утворення Earned Media.

Earned Media – зароблені медіаканали

Комплексність дій користувачів і ЗМІ щодо бренда: обговорення на інтернет майданчиках, лайки та коментарі. Це реклама, згенерована аудиторією бренду:

 • Онлайн огляди
 • Шерінг контенту
 • Сарафанне радіо

Аудиторія Earned Media – користувачі, на яких таргетується рекламна кампанія і ті, які вже залучені за допомогою платних і органічних онлайн каналів. Також сюди входять шанувальники бренду, їх друзі й підписники.

Зароблені медіаканали формують впізнаваний, чесний і достовірний образ бренду. Це результат запланованих і реалізованих активностей в Paid Media і Owned Media.

Owned Media – власні медіаканали

Це коли ви використовуєте канал, який самі створюєте і контролюєте. Існують наступні майданчики розміщення контенту про бренд:

 • Сайт продукту
 • Сторінки в соціальних мережах
 • Блог компанії
 • Канал YouTube

Аудиторія Owned Media – постійні, нові та потенційні клієнти. Конвертованість користувачів в клієнтів через платні медіа залежить від якості та релевантності контенту компанії. 

Головне завдання власних медіаканалів – вибудовування тривалих і довірчих відносин з цільовою аудиторією. Також можуть використовуватися як стартовий майданчик для рекламних активностей.

Кожен з перерахованих медіаканалів передбачає часові та трудові витрати, але їх використання позитивно впливає на бізнес. Рекомендуємо використовувати платні, зароблені та власні медіаканали в рамках єдиної інтегрованої digital-маркетингової стратегії. Такий підхід має синергетичний ефект і комплексно вирішує медійні завдання клієнта.

Підписуйтесь на наш блог і соціальні мережі. Дізнавайтеся більше про ефективне використання медіаканалів.

Поділитися цим постом:
 • linkedin-black
 • facebook-black
 • twitter-black

  Дізнаватися про новини

  Схожі записи

  Інструменти
  Нова аналітика: переваги Google Analytics 4

  Ми часто розповідаємо про важливість аналітики для бренду. У 2020 році агенція MixDigital посіла перше місце серед агенцій України в...

  3 Лютого, 2022
  Інструменти
  Huawei Ads: унікальні формати, можливості таргетингу та перше тестування з клієнтом

  А ви знали, що в Україні понад 4 мільйони активних користувачів мобільних пристроїв Huawei? Тепер можна охопити цю величезну аудиторію...

  24 Грудня, 2021
  Інструменти
  TOP-5 форматів реклами Google Ads: як вибирати, адаптувати та тестувати

  Коли ви розміщуєте банерну рекламу в медійній мережі, вам необхідно вибрати відповідний розмір зображення. Налаштування та оптимізація оголошень допоможе покращити...

  6 Грудня, 2021