Uncategorized

Як минула осінь 2023 для ринку реклами?

Anna Zagrodska
19 Грудня, 2023

В цьому році медіа активність осінню має негативну динаміку, чим відрізняється від минулого року. Вересень в цьому році був найактивнішим осіннім місяцем з 1,23 млрд рекламних контактів, а найменш активним – листопад  з 0,96 млрд рекламних контактів.

Категорія рітейл залишається лідером за рекламними контактами. В порівнянні з літом доля рітейл зросла з 46% до 48%, за рахунок зменшення частки іншої категорії, а саме фармпрепарати (з 5% до 9%).

 

 

За період вересень-листопад, банерна реклама склала в середньому 81%, в той час як відеореклама – 19%. Окрім категорій фармпрепаратів та онлайн ставок і казино, у переважної більшості категорій частка банерної реклами значно переважає відеорекламу.

YouTube залишається лідером серед рекламних майданчиків за показами як відеореклами, так і банерної реклами. Головними майданчиками за кількістю показаної банерної реклами залишаються olx.ua, ukr.net, ria.com та Facebook.

Осінню Rozetka поступилась першим місцем Automarket за кількістю рекламних показів. Automarket та Rozetka залишаються лідерами не лише у категорії рітейл, а й на ринку.  Інтернет-магазин Eobuv, Silpo та Allo також у топ-5 рітейл брендів. Найактивніші фабмбренди – Дарниця, Меновазан та Durex.

Таким чином, загальна динаміка по гравцям,  форматам і плейсментам є відносно стабільною. Разом з цим відсутє традиційне нарощення активності під кінець року. Це  можна частково пояснити тим, що з 1 червня продукт Gemius AdReal переведений на нову методологію. Тому порівняльні аналізи з попередніми періодами можуть бути неточними. Також в моніторинг потрапляє лише десктоп комунікація. Тому з урахуванням зростання частки мобайл реклами, реальні обсяги реклами є більшими.

Поділитися цим постом:
  • linkedin-black
  • facebook-black
  • twitter-black

    Дізнаватися про новини